Zpravodaj únor 2017, číslo 2

Dětské karnevalové řádění

V sobotu 18. února se v sále hasičské zbrojnice konal další velmi povedený dětský karneval. Užít si a strávit příjemné odpoledne přišli vojáci, princezny, kominíček, beruška, maková panenka, žirafka nebo čarodějnice.

Děti si celé odpoledne hrály a zapojovaly se do připravených her. Společně hledaly zvířátka, koulely borůvku, tancovaly a stavěly nejvyšší komínek z kostek. U některých her se zapojili také rodiče, takže o zábavu opravdu nebylo nouze. Všechny děti byly moc šikovné a moc jim to slušelo, takže na konci dostaly sladkou odměnu a hračku na památku.

Budeme se těšit, že příští rok zase dorazíte a užijeme si super den! Celou fotogalerii naleznete na webových stránkách obce.

Dětský karneval v sobotu 18. února 2017

Dětský karneval v sobotu 18. února 2017
Foto: Lucie Škabrahová

Lucie Škabrahová (text a fotografie)

**********

Odvoz popelnic v měsíci březnu

Odvoz popelnic v březnu letošního roku se uskuteční v těchto dnech: 6. a 20. března.

Žádáme občany, aby v den odvozu nachystali popelnice.

**********

Služba domácího hospice

Od ledna 2016 nabízí vsetínská Diakonie ve Vsetíně a okolí novou službu – je jí domácí hospic DEVĚTSIL. Domácí hospicová péče je určena nevyléčitelně nemocným a umírajícím a jejich rodinám, které se rozhodly o svého blízkého pečovat v domácím prostředí. Odborný tým pracovníků pomůže zvládnout péči tak, aby nemocný netrpěl bolestmi, aby byla zachována jeho důstojnost a co nejvyšší kvalita jeho života, tak aby závěr života mohl strávit doma, obklopen blízkými.

Služba domácího hospice DEVĚTSIL sídlí na Vsetíně, na Smetanově ulici 1484 v 7. poschodí věžového domu, kontakty jsou: telefon 731 640 764 nebo e-mail: devetsil@diakonie.cz.

**********

Obecní úřad koupil nový sypač za traktor

Obecní úřad koupil nový sypač značky POMAROL PS 200, kterým se budou sypat nebezpečné a obtížně sjízdné úseky místních komunikací. Jedná se především o stoupání úseků na Santov, Zezulkov, k Hájným a na Baránky. V současné době se u dodavatele montuje potřebné hydraulické ovládání. Rozmetadlo je určeno pro posyp inertními materiály, štěrky, suchým pískem a solí.

Rozmetadlo POMAROL PS 200

Rozmetadlo POMAROL PS 200

**********

Do knihovny dorazil nový výměnný soubor knih

Do knihovny dorazil další výměnný soubor s velkým množstvím zajímavých knih označený žlutou barvou. Přijďte si některou z nich, nebo kteroukoliv jinou, půjčit a užijte si tak příjemné chvilky s dobrou knihou.

**********

Speciální logopedická třída “Berušky” při MŠ Pramínek ve Valašské Bystřici

Logopedická třída Berušky při MŠ Pramínek

Logopedická třída Berušky při MŠ Pramínek

**********

Zájezd do Jeseníků

Zájezd -- Dlouhé Stráně a Velké Losiny

Zájezd — Dlouhé Stráně a Velké Losiny

**********

Naši jubilanti na měsíc březen

V měsíci březnu oslaví své narozeniny:

  • pan JOSEF LABAJ – 70 let
  • paní FRANTIŠKA BASLOVÁ – 86 let
  • paní VLASTA FUSKOVÁ – 84 let

Všem uvedeným přejeme pevné zdraví a mnoho pohody a spokojenosti v životě.