Soutěžní otázka na čtvrtou adventní neděli

Zveřejňujeme poslední otázku v kvízu Zábavný advent. Přejeme krásnou zlatou neděli a hodně úspěchů při řešení soutěžní otázky.

Zveřejňujeme otázku na čtvrtou adventní neděli:

Ne vždy jsou okamžiky v naší historii jen veselé. Jedné takové události se týká i poslední hádanka v našem kvízu. V roce 1976 došlo k velkému sesuvu půdy v jedné části obce. Rodinné domy měly značně narušenou statiku, rozpraskané zdi a některé rekreační objekty byly zdemolovány úplně. Obyvatelé těchto domů byli nuceni rychle najít náhradní ubytování a z naší obce se odstěhovat.

Chcete-li se účastnit soutěže, navštivte místo, kde k této smutné události došlo, vyfoťte se u tabulky s logem naší obce a foto zašlete na: info@malabystrice.cz.

Malá nápověda: Tabulku najdete umístěnou u příjezdové komunikace k této oblasti, ve směru od hlavní cesty a točny autobusu.